Częste problemy innych użytkowników

Zapytaj w grupie na Facebooku

Porozmawiaj z nami na live-chat

Nie udało ci się znaleźć rozwiązania problemu?

Częste problemy innych użytkowników

Zapytaj w grupie na Facebooku

Porozmawiaj z nami na live-chat

Nie udało ci się znaleźć rozwiązania problemu?

Strony internetowe stworzone w kreatorze stron www WebWave domyślnie wyświetlają się na subdomenie webwavecms.com. Twoja strona może więc dostać np. taki adres http://idstrony.webwavecms.com. Do każdej strony www można jednak bez problemu podłączyć własną domenę. Wtedy strona pokazywać będzie się pod adresem np. http://twojanazwa.pl. Można to zrobić na dwa sposoby:
 

  1. Zarejestrować nową domenę poprzez interfejs WebWave​ - jak to zrobić przeczytasz tutaj

  2. Przekierować domenę zarejestrowaną u innego operatora - w tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

 

 

Przekierowanie domeny zarejestrowanej u innego operatora

 

Aby przekierować domenę zarejestrowaną u innego operatora na swoją stronę www stworzoną w WebWave, należy wykonać dwie czynności.

 

Podłączenie domeny do strony www

Najpierw dodaj  domenę do swojej strony stworzonej w kreatorze stron www WebWave CMS. Dzięki temu strona będzie wiedziała, że ma się wyświetlać pod tym właśnie adresem. Aby to zrobić, wejdź w adresy strony.

 

 

W otwartym oknie w części Mam już własną domenę podaj nazwę swojej domeny i kliknij guzik "Dodaj":

 

Pojawi się dodatkowe okno informujące, jak przekierować domenę w firmie, gdzie ją zarejestrowałeś, aby wskazywała na Twoją stronę.

 

Uwaga!

Jeśli podasz adres domeny, który nie został jeszcze zarezerwowany, po lewej stronie okna pojawi się możliwość rejestracji tego adresu:

 

Uwaga!

Gdy dodasz swoją domenę, np. twojadomena.pl, nie ma już potrzeby, abyś również dodawał domenę www.twojadomena.pl. Dla WebWave CMS obydwa te adresy są takie same. Wystarczy, że dodasz jeden z nich, a obydwa będą działać poprawnie.

 

 

Ustawienie przekierowania domeny

Drugą czynnością, jaką musisz zrobić, to przekierowanie swojej domeny na adres IP serwerów kreatora stron www WebWave CMS. Przekieruj następujące rekordy DNS:

 

  • rekord A na adres 79.133.210.186

  • rekord MX na adres mail.webwavecms.com 

 

​Kroki, które w tym celu należy wykonać, różnią się w zależności od firmy, w której domena została wykupiona. Poniżej znajdują się szczegółowe instrukcje jak to zrobić u najpopularniejszych dostawców domen:

 

 

PS. Gdy dodasz do swojej strony www dodatkową domenę warto, abyś ustawił też, która z tych domen ma być domeną główną dla Twojego serwisu. Odpowiednie ustawienie tego pomoże w pozycjonowaniu Twojej strony internetowej.

Przekierowanie domeny od innego sprzedawcy

© Copyright 2017 by WebWave   |   Created by Adrian Bizewski

WebWave CMS - logo