Podstawy kreatora stron internetowych WebWave

Pozostałe artykuły

Biblioteka mediów

Biblioteka mediów to element kreatora stron www WebWave, który pozwala przechowywać pliki niezbędne do stworzenia strony www. Możesz w niej trzymać zarówno grafiki, jak i wiele innych rodzajów plików. Ułatwia ona dostęp do plików i umożliwia tworzenie strony www z wielu komputerów.

 

Otwarcie biblioteki mediów

Dodanie plików do biblioteki mediów

Adres URL pliku wgranego do biblioteki mediów

Usunięcie plików z biblioteki mediów

 

 

Otwarcie biblioteki mediów

 

Aby zarządzać biblioteką mediów, rozwiń zakładkę "biblioteka" znajdującą się po prawej stronie ekranu i kliknij guzik "zarządzaj biblioteką":

 

 

 

Dodanie plików do biblioteki mediów

 

Aby dodać pliki do biblioteki mediów, przeciągnij je na okno biblioteki mediów lub kliknij guzik "Dodaj pliki z dysku" i wskaż je na swoim dysku. Do biblioteki mediów możesz dodawać dowolne pliki poza plikami wykonywalnymi, których rozszerzenia to .exe, .bat, .msi, .sh, .bin.

 

 

Adres URL pliku wgranego do biblioteki mediów

 

Pliki wgrywane do biblioteki mediów możesz udostępniać nie tylko na swojej stronie www. Możesz z nich również korzystać gdzie indziej. W tym celu użyj adresu URL swojego pliku. Aby to zrobić, zaznacz ten plik. Jego adres URL wyświetli się po prawej stronie w oknie szczegółów:

 

 

Usunięcie plików z biblioteki mediów

 

Aby usunąć plik z biblioteki mediów, zaznacz go w bibliotece, a następnie w oknie szczegółów pliku po prawej stronie kliknij "usuń na zawsze". Pamiętaj jednak, że jeśli usuwasz z biblioteki mediów pliki graficzne, zostaną one równocześnie usunięte z kreatora stron www WebWave, Twojej strony i ze wszystkich podstron, na których występują.

 

Możesz też usunąć kilka plików jednocześnie. Aby to zrobić, zaznacz w bibliotece wszystkie pliki, które chcesz usunąć i kliknij przycisk "usuń na zawsze", tak samo jak przy usuwaniu pojedynczego pliku.

Więcej o:

Podstawy WebWave CMS

© Copyright 2017 by WebWave   |   Created by Adrian Bizewski

WebWave CMS - logo