Pozycjonowanie stron internetowych

 Pozostałe artykuły

Aby podłączyć do swojej strony www stworzonej w kreatorze stron www WebWave CMS narzędzie do analizowania ruchu Google Analytics , stwórz i skonfiguruj tam swoje darmowe konto. Analytics stworzy dla Ciebie kod śledzący, który należy wkleić w kreatorze stron www WebWave.

 

Utworzenie i konfiguracja konta w Google Analytics

Uzyskanie kodu śledzenia z Google Analytics

Wstawienie kodu śledzenia do swojej strony

 

 

Utworzenie i konfiguracja konta w Google Analytics

 

Jeśli nie masz jeszcze konta w Google Analytics to należy je w pierwszej kolejności utworzyć. W tym celu przejdź na główną stronę Google Analytics i kliknij "utwórz konto". 

 

 

W następnym oknie wpisz wszystkie wymagane przez Google dane.

 

 

Po wypisaniu wszystkich danych kliknij "Następny krok" i zaakceptuj prywatność i warunki korzystania z usług Google klikając przycisk "ZGADZAM SIĘ".

 

 

W kolejnym oknie Google informuje o konieczności zweryfikowania swojego konta e-mail: "Sprawdź pocztę i kliknij przesłany link, by ukończyć tworzenie konta Google". Przejdź do swojej skrzynki pocztowej i kliknij link przesłany przez Google. Zostaniesz przekierowany na stronę powitalną skąd możesz bezpośrednio przejść do Google Analytics klikająć odpowiedni przycisk.

 

 

Pierwszy krok, czyli założenie konta w Google mamy za sobą. Teraz trzeba zarejestrować się w usłudze Google Analytics. W tym celu klikamy przycisk "Rejestracja".

 

 

Kolejnym krokiem jest konfiguracja usługi w celu otrzymania kodu śledzenia, który wykorzystamy na swojej stronie w WebWave. Chcemy sledzić witrynę więc wybieramy przycisk "Witryna" na samej górze formularza. Poniżej nadajemy nazwę konta (dowolnie), nazwę witryny internetowej (najlepiej nazwać w taki sposób żeby wiedzieć, którą z naszych stron będziemy analizować) oraz Adres URL witryny gdzie podajemy dokładny adres swojej strony internetowej. Poniżej jeszcze musimy wybrać branżę z menu rozwijanego "Kategoria beanży" i strefę czasową.

 

Poniżej można wybrać opcje udostępniania danych Google. Po wybraniu odpowiednich należy kliknąć "Pobierz identyfikator śledzenia" i zaakceptować warunki korzystania z Google Analytics.

 

 

 

I gotowe. Konto w Google Analytics zostało utworzone. Teraz wystarczy skopiować kod śledzenia, który widać na środku ekranu i wkleić go do swojej strony w WebWave. Jak to zrobić przeczytasz w dalszej części tego poradnika.

 

 

Uzyskanie kodu śledzenia z Google Analytics

 

Po zalogowaniu się do swojego konta w Google Analytics kliknij kartę "Administracja" która znajduje się w górnym menu. W kolumach "konto" i "usługa" wybierz strony do których chcesz pobrać kod śledzenia. Następnie kliknij "informacje o śledzeniu" i "kod śledzenia".

 

 

Skopiuj kod śledzenia, który znajduje się w polu pod nagłówkiem "Śledzenie witryny" i wygląda mniej więcej tak:

 

<script>
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

  ga('create', 'UA-45112123-4', 'auto');
  ga('send', 'pageview');

</script>

 

 

Wstawienie kodu śledzenia do swojej strony

 

Kod ten należy wkleić w sekcji HEAD swojej strony internetowej. Aby to zrobić, otwórz stronę www w kreatorze stron WebWave i w Ustawieniach kliknij "edytuj sekcję head":

 

 

W otwartym oknie wklej swój kod i zapisz zmiany:

 

 

Teraz wystarczy tylko opublikować swoją stronę i czekać, aż Google zacznie zliczać wizyty na Twojej stronie.

 

Badaj ruch na stronie www - Google Analytics

Więcej o:

Pozycjonowanie strony - SEO

© Copyright 2017 by WebWave   |   Created by Adrian Bizewski

WebWave CMS - logo